KINKIETY

Kinkiety to dodatkowe oświetlenie montowane na ścianach w różnych pomieszczeniach. Zazwyczaj stanowią ozdobę i podkreślenie wybranej estetyki aranżacji wnętrza. Wykorzystując potencjał oświetlenia ściennego jesteśmy w stanie uzyskać nieprzeciętne możliwości estetyczne, a także stworzyć niesamowicie klimatyczne wnętrze. Bardzo często okazują się one niezastąpionym detalem w wąskich i małych pomieszczeniach, gdzie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Kinkiety w atrakcyjnej cenie to doskonała inwestycja, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.
 

KINKIETY DO KAŻDEGO TYPU ARANŻACJI


Wybierając kinkiety dekoracyjne nie powinniśmy wyłącznie ograniczać się do estetyki konstrukcji. Dobór tego rozwiązania powinien opierać się głównie na funkcjonalności, dzięki której wnętrze zyska odpowiednie, wysokiej jakości źródło światła. Rozmieszczenie kinkietów na ścianie umożliwia podzielenie wnętrza na optyczne strefy i wyeksponowanie konkretnych atrybutów danej aranżacji.

Bardzo często kinkiety są wykorzystywane jako element dekoracyjny w obrębie dzieł sztuki lub lustra, co dodatkowo podkreśla prezentację obrazów lub stanowi korzystne rozwiązanie, dzięki któremu wnętrze zostaje optycznie powiększone.

Kinkiety mogą również oświetlić strefę wypoczynkową. Szczególnie duże salony wymagają odpowiednio zaprojektowanej strefy oświetleniowej. Właściwie umiejscowione kinkiety zagwarantują intymną i przytulną atmosferę, a w przypadku czytania ulubionej lektury właściwe natężenie światła.
 

JAK ZAMONTOWAĆ KINKIETY W DOMU?


Dobór kinkietów jest uzależniony od wielu czynników. Dla jednych istotną kwestią pozostanie estetyką, dla innych równie ważnym elementem pozostanie cena zakupu lampy. Nie bez znaczenia jest również montaż kinkietów w domu. Zbyt dużo źródeł światła może dać efekt odwrotny do oczekiwanego, dlatego warto zastanowić się, co chcemy osiągnąć. Zazwyczaj kinkiety mają eksponować strefę wypoczynkową, strefę relaksu, lub konkretne obszary, w który montaż innego typu oświetlenia jest niemożliwy.

Kinkiety w atrakcyjnej cenie to inwestycja, która sprawdzi się w salonie, łazience, domowej bibliotece, w sypialni zamiast lampek nocnych na stoliku czy w przedpokoju o niewielkich gabarytach.

Ferroluce, lampy retro, lampy industrial

Filtry

Cena
od do
Wariant koloru
Kolor
Producent
zamknij