ŻARÓWKI LED

Nowoczesne źródła światła zdecydowanie różnią się od tych, z których korzystaliśmy jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś to żarówki LED cieszą się największą popularnością i właśnie one najczęściej są wybierane przez klientów. Prawdą jest, że są one nieco droższe od innych typów żarówek, ale na przestrzeni czasu okazują się zdecydowanie tańszą formą zapewnienia sobie odpowiedniego oświetlenia. W asortymencie dostępna jest szeroka gama produktów, co daje nam możliwość wyboru najwłaściwszego modelu, nie tylko ze względu na rodzaj gwintu czy moc samej żarówki, ale również pod względem trwałości i jakości, która pozwala na długie lata użytkowania.

Żarówki ledowe najlepszym rozwiązaniem

Oczywiście nadrzędną kwestią, na którą zwracamy uwagę, jest moc żarówek LED. Wcześniej, kupując tradycyjne modele żarówek, zwracaliśmy przede wszystkim uwagę właśnie na pobór mocy. Im światło mocniejsze i jaśniejsze, tym więcej owej energii było potrzebne. Jeśli chodzi o nowoczesne źródło światła, jakim jest oświetlenie LED, tutaj niekoniecznie jasność musi iść w parze z ilością watów. Można bowiem kupić żarówki o dużej jasności, których pobór energii jest naprawdę niski. Dzieje się tak dlatego, że główne znaczenie ma tutaj przede wszystkim strumień świetlny żarówki, który to podawany jest w lumenach, a więc w jednostce miary strumienia świetlnego, od którego tak naprawdę zależy skuteczność świetlna żarówki LED.

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest kąt świecenia, od którego tak naprawdę zależy, jak żarówki ledowe roześlą światło po danym pomieszczeniu. Nad stołem można bowiem zastosować żarówkę, która będzie świeciła tylko w jednym miejscu, ale na przykład do kuchni warto wybrać taką, która idealnie, równomiernie oświetli całą przestrzeń. Kąt może mieć tu przykładowo 16 stopni, ale może świecić też dookoła, wykorzystując całe 360 stopni. Od nas samych zależy więc, na jakie rozwiązanie chcemy postawić i które w konkretnym wnętrzu uznamy za najlepsze.

Żarówki ledowe - komfort i energooszczędność

Bardzo ważna jest także barwa światła, która oznaczona jest w Kelwinach. Im temperatura barwy niższa, tym światło cieplejsze. Jedni stawiają na typowe ciepłe, żółte światło, inni z kolei preferują białe, mniej przytulne oświetlenie. W tym przypadku duże znaczenie ma to, gdzie żarówki LED zostaną zastosowane. Wiadomo, iż zupełnie inne oświetlenie potrzebne będzie nam w salonie, a zupełnie inne w sklepie czy w biurze. Dobierając więc barwę, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcję, jaką pełni dana przestrzeń.

Na każdym opakowaniu żarówki ledowej mamy podany zapis dotyczący efektywności energetycznej. Jest to określenie, jak wygląda stosunek wydajności żarówek do ich poboru energii. Wiadomo, iż chcąc zaoszczędzić na rachunkach za prąd, szukamy takich rozwiązań, które będą w stanie zapewnić jak najmniejszy pobór energii. Żarówki ledowe mają oznaczenia A, A+ i A ++, a także B, C, D i E. Te z oznaczeniami A są energooszczędne, przy tym z dwoma plusami najbardziej efektywne. Oznaczone zaś innymi literami należą do klasy energetycznej pobierającej stosunkowo dużą ilość energii. Jeśli więc wybieramy oświetlenie do domu, to warto postawić na dobre żarówki LED, które na przestrzeni lat okażą się najbardziej energooszczędne.

Nie znaleziono produktów

Wybrana przez Ciebie kategoria nie zawiera jeszcze żadnych produktów.
Wybierz inna kategorię z drzewa kategorii.
Strona główna
 • ALKRI
 • ANNE
 • AVE
 • DL ITALIA
 • EUROHANDEL
 • FERROLUCE - DECO
 • FERROLUCE - RETRO
 • INTERIA - light up your space
 • Kandela Lighting
 • PAWBOL
 • SLV
 • Steinhauer
 • TAR - Design

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij