LAMPY SKANDYNAWSKIE

Bez wątpienia styl skandynawski to współcześnie najchętniej wybierany trend dla aranżacji wnętrza domów, mieszkań, a nawet lokali komercyjnych. Zachwyca spójnością, naturalnością i nienachalną kolorystyką.

Lampy podłogowe w modnym stylu skandynawskim

Co więcej, można mu nadawać indywidualności z jednoczesnym zachowaniem fundamentalnych zasad skandynawskiego designu. We wnętrzu zaaranżowanym w takim stylu spotkamy drewno, biel, odcienie szarości, a także beż, miękkie, duże koce oraz wygodne kanapy na nóżkach w kolorze dębu sonoma. W kwestii dodatków można nieco zaszaleć pamiętając, aby wpisywały się w ogólne zasady skandynawskiej estetyki. Lampy stojące w stylu skandynawskim zachwycają więc oryginalnością pod względem kolorów, połączeń surowców, wzornictwa, jednocześnie zachowując swoją minimalistyczną formę.

Skandynawskie lampy podłogowe to element dekoracyjny i praktyczny zarazem, który trudno jednoznacznie scharakteryzować. Każdy model z tej kategorii zasługuje bowiem na chwilę uwagi. Zachwycają niebanalną i bezbłędną stylistyką, która doskonale wpasowuje się w klimat surowej, a jednocześnie przytulnej Skandynawii. Doskonałe zestawienie szkła, metalu i drewna pozostaje bardzo uniwersalnym uzupełnieniem dla wnętrza nie tylko urządzonego w stylu chłodnej Północy. Z jednej strony przyciągają swoją minimalistyczną stylistyką, z drugiej dekoracyjnymi detalami.

Czym charakteryzują się lampy stojące w stylu skandynawskim?

Lampy w stylu skandynawskim charakteryzują się idealnie zaprojektowaną konstrukcją, która pełni rolę dekoracyjną, a jednocześnie gwarantuje odpowiednie oświetlenie wnętrza. Mieszkańcy Europy Północnej uwielbiają korzystać z tego surowca naturalnego. Piękne drewno, monumentalne marmury i klasyczny, surowy beton to doskonałe połączenia, które na zasadzie kontrastów tworzą perfekcyjny design. Przytulny klimat drewna i puchatych poduszek przełamany zostaje klasycznym kamieniem.

Wybór idealnej lampy stojącej nie jest łatwym zadaniem. Warto rozważyć wszystkie zależności i potrzeby przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie. Dla jednych bowiem zakup lampy wiąże się wyłącznie z zaspokojeniem praktycznych potrzeb, dla innych istotną kwestią pozostaje jej aspekt estetyczny i dekoracyjny. Wybierając lampy stojące w stylu skandynawskim zwróć uwagę na połączenie surowców oraz intensywność światła, które pozwoli Ci zachować przytulny klimat we wnętrzu nawet podczas dominacji białych i szarych dodatków.

 • AVE
 • DL ITALIA
 • EUROHANDEL
 • FERROLUCE
 • GEWISS
 • LED line
 • LIGHT PRESTIGE
 • SIGMA
 • SPOTLINE
 • TAR - Design
 • VIKO by PANASONIC

Zapisz się do newslettera

Ta witryna korzysta z plików cookies. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookies

Zamknij